Menu
Your Cart

Onarım/Arıza

Kombi Arıza Tamiri İşlemi

Kombiler de meydana gelen arızaların tamir işlemidir. Kombiler de özellikle kış aylarında yoğun kullanımlarından dolayı kombiler arızaya geçebilir. Kombi markalarının farklı farklı arıza kodları vardır. Bu arıza kodlarının her biri farklı bir arızayı göstermektedir. Arıza kodları sayesinde teknisyen arkadaşlarımız yaşanan arızanın kaynağını kolaylıkla bulabilir. Bulunan kombi arızasının nedeni olan muhtemel bir kombi parçasının görevini yerine getirememesi olabilir. Bozulan bu parçanın yenisiyle değişilmesi gerekir. Değiştirilen parça sayesinde kombi arıza tamiri işlemi sağlanır.

Kombi Arızasında Değişen Yedek Parçalara Garanti İşlemi

Kombi arızaların da değişmesi gereken arızalı parçalar servisimiz tarafından değiştirilir. Yeni montajı yapılan kombi yedek parçaları servisimiz tarafından 1 yıl parça garantisiyle müşterilerimize sunulmaktadır. kombi yedek parçanın parça garantisinin anlamı şudur. Eğer kombiniz arızaya geçer. Sizler de servisimizi arayarak kombi arıza tamiri işlemi talep ederseniz. Teknik servis olarak teknisyen arkadaşlarımız gelerek arızayı tespit ederler. Tespit edilen arıza da örnek olarak anakart bozuk ise Anakart yenisiyle değiştirilir. Eski anakartın çıkartılması ve yeni anakartın montajı işlemi yapılmış olur. Yeni montajı yapılmış anakart servisimiz tarafından 1 yıl garanti altına alınır. Montajı yapılan yeni anakart 1 yıl içerisinde arızaya geçerse servisimiz ücretsiz olarak Anakart değişimini gerçekleştirir.

Kombi Arızası tamiri Gerçekleştiren Ekip Arkadaşlarımız

Kombinizde bir arıza meydana geldiğinde bir uzmanın gelip düzetmesini istersiniz. İşte Ekip arkadaşlarımız bu konuda sertifikalı uzmanlaşmış arkadaşlarımızdır. Ekip arkadaşlarımız en az 10 yıllık tecrübeleriyle sizlere hizmet sunmaktalar. En az on yıllık tecrübeli ekiplerimizle kombi arıza tamiri işlemi gerçekleştirmekteyiz.

Kombi Arızalarını Önleme Yolları

Kombi arızalarının önlenmesi için çeşitli işlemlerin yapılması önerilir. Bu işlemlerden en önemlisi kombi bakım işlemi gerçekleştirmektir. Kombinizin bakımı yapılması durumunda arızalar önlenir. Bakımı yapılan kombiler daha yoğun çalışmaya uygun duruma gelir. Kombi parçalarında arızalanma durumu azalır. Sadece kombinin bakımının yapılması yeterli olmayacaktır.

Petek temizliği işlemi ile halk arasında petek denen kombi radyatörlerinin temizlenmesi de arızaların önlenmesi için önemlidir. Petek temizliği işlemi yapılmadığında kombiler daha yoğun çalışmaya başlar. Petekler içerisinde yer alan tortu ve kirler petekleri tıkatır. Akışın hızlandırılması için kombiler daha yoğun çalışmaya uğraşır. Bu nedenle de kombiler arızaya geçebilir. Bakımı her yıl tekrarlamak gerekir. Petek temizliği işlemi ise her iki yıl da bir yaptırmanız gerekir. Bu işlemler yapıldığında arızaların önlenmesi konusunda iyi bir adım atılmış olur.