Menu
Your Cart

MMO Serbest Müşavirlik Mühendislik Bürosu Hizmetlerimiz

Enerji Verimliliği Danışmanlığı 

Tesislerde enerji verimliliği sağlanması konusunda sunulan hizmettir. Enerji verimliliği danışmanlığı ile tesisin enerji tüketimleri sürekli incelenir, mevcut potansiyellerin optimum verimle gerçekleştirilmesi için projeler hazırlanır, iyileştirme faaliyetleri düzenlenir. 15 günlük toplantılar ile sürekli iletişim sağlanır, böylelikle tesislerin daha verimli bir enerji tüketim sistemi oluşması sağlanır. 

VAP (Verimlilik Artırıcı Proje) Danışmanlığı 

VAP danışmanlığı, endüstriyel tesislerde yapılan enerji etütleri sonucu uygulanması planlanan proje için devletten alınabilecek destekten yararlanılması amacı ile yapılır. Bu proje, çeşitli kriterlere göre analiz edilir ve YEGM (Yenilenebilir Enerji Genel Müdürlüğü) formatına uygun bir biçimde raporlanır. Proje, enerji etüdü raporu ile beraber yasal mevzuatta belirtilen koşullar çerçevesinde onaya sunulur. ÖZ ENGİN MÜHENDİSLİK, proje için gerekli olan tüm çalışmaları, incelemeleri, ölçümleri ve başvuru takibini konusunda uzman ekibiyle birlikte gerçekleştirir. 

Enerji Yatırımı Danışmanlığı 

Enerji verimliliği konusunda yapılacak olan yatırımlar için sunulan hizmettir. Yapılacak olan yatırımın minimum maliyetlerle maksimum fayda sağlaması hedeflenmektedir. Bu konuda ihtiyaç duyulan sistem ya da teknoloji için gerekli incelemeler yapılır ve kapasite değerleri belirlenir. Teknik şartnameler hazırlanır, teklifler istenir ve alınan her teklif detaylı bir biçimde analiz edilir. Böylelikle en karlı yatırımın yapılması sağlanır. Yapılacak olan yatırımın teknik kontrolleri yapılır ve proje devreye alınır. Devreye alınan projenin verim ölçümü ve analizleri konusunda devreye alım sonrası gerekli destekler sağlanır. 

ISO 50001 Enerji Yönetim Danışmanlığı 

ISO 50001 enerji yönetim sistemi, endüstriyel tesislerin enerji stratejilerini belirlemek, hedeflerini tespit etmek ve mevcut tüketimleri minimize edip optimum verimliliği sağlamak için uygulanan bir yönetim sistemidir. ÖZ ENGİN MÜHENDİSLİK, endüstriyel tesislere bu süreç için profesyonel destek hizmeti sağlar. Sistemin oluşturulması, izlenmesi, iyileştirme faaliyetleri gibi birçok kriterin, tesislerin mevcut yapılarına adapte olması için gerekli çalışmaları yapar. Bu süreçte belirlenen zaman periyodunda saha ziyaretleri gerçekleştirilir ve işletmelerde oluşturulan enerji yönetim birimi ile toplantılar düzenlenir. Böylece belgelendirme sürecinde tüm düzenlemeler ve iyileştirmeler yakından takip edilmiş olur. 

 

DOĞALGAZ TESİSATI 

Günümüzde insanımız artık sobalı evler yerine kaloriferli konutları tercih ediyor. 
Yakıtlarını kıyasladığımızda doğalgaz en ekonomik ve en zararsız olma özelliğini taşımaktadır. Özellikle sanayide maliyetleri önemli derecede olumlu etkilemektedir. 

DOĞALGAZ TESİSAT UYGULAMASI 

1)- Doğalgaz ana kolon tesisatı 

2)- Daire içi doğalgaz tesisatı 

3)- Kazan dairesi doğalgaz tesisatı 

4)- Sanayi ve işyerlerine uygun doğalgaz tesisatı 

Yukarıda maddelenmiş hizmetler için ücretsiz keşif hizmeti sunuyoruz. İşinde uzman mühendisler yaptıkları keşifler doğrultusunda İGDAŞ şartnamesine uygun bir şekilde fiyat teklifi verilmektedir. Cazip peşin veya taksitli ödeme seçenekleri ile hizmetimizi sizlere sunuyoruz. Kombi ve kalorifer kazanı yenileme hizmetleri de vermekteyiz. 

 

Mekanik Tesisat Proje Çizimi ve Dizaynı (Mechanical Installation Project Drawing and Design)  

Isı Yalıtım Proje Çizimi ve Hesapları

Isı Kaybı - Isı Kazançı Proje Hesapları 

Sıhhı Tesisat Uygulama Projesi , Ruhsat Projesi Çizimi ve Dizaynı 

Isıtma Tesisatı Uygulama Projesi, Ruhsat Projesi Çizimi ve Dizaynı

Yangın Söndürme Tesisatı Uygulama Projesi , Ruhsat Projesi Çizimi ve Dizaynı 

Klima & Havalandırma Tesisatı Uygulama Projesi ,Ruhsat Projesi Çizimi ve Dizaynı 

Havuz Tesisatı Uygulama Projesi ,Ruhsat Projesi Çizimi ve Dizaynı 

Buhar Tesisatı Uygulama Projesi ,Ruhsat Projesi Çizimi ve Dizaynı 

Bu kategoride ürün bulunamadı.